Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

TERMÍNY

                                   TERMÍNY 
  
ZDE NALEZNETE TERMÍNY/DESTINACE, KTERÉ JSOU OTEVŘENÉ NAPEVNO,ČI V JEDNÁNÍ
                                          ( POKUD BUDE MÍSTO, MŮŽETE SE PŘIDAT ) :
Máte-li zájem o kteroukoli jinou z destinací nabídky; nebo měli jiné speciální přání v rámci Evropy, kontaktujte mne mailem...  Zkusíme se dohodout, aby Vám seděl termín/náplň....
 
         VOLNÉ TERMÍNY PRO NASTÁVAJÍCÍ SEZÓNU :
                                 (VYBERTE SI z nabídky a napište na:  dolomiter@volny.cz  ) 
         (Může se stát, že by jste se v již vypsaném termínu chtěli podívat jinam - napište, třeba s tím půjde něco udělat..)
 

1. - 10.5.    17a) LAGO GARDA‚ LEDRO  a okolí:  lehká až vytrvalostní turistika + trocha lenošení u známého jezera. 1-3denní túry, nebo několikadenní okruh v horách nad jezerem.
    Snadná až vytrvalostní VHT turistika NALEHKO, či se střední zátěží (beze stanu) vybranými trasami k vybraným cílům. Dobrými cestami, s obtížností dle kondice a skladby účastníků. Kulturně-historicko-sportovní zajímavosti, muzea v přírodě.  Na přání závěrem projížďka lodí po jezeře..
Velké jezero,oblíbené hlavně Německými turisty již přes 80 let; lezecká Mekka Arco, úzké silnice ve strmých svazích nad vodou; památky a pozůstatky z 1.sv.války; ale především krásná příroda a koupání 
+ italský "Mácháč" Lago Iseo nad Brescií, nebo náhorní planina Lavarone jako varianta prodloužení...
V okrajových měsících (květen - pol.června a září - pol.října) je zde příjemné počasí (narozdíl od letních veder) a exponovaná oblast je podtatně prázdnější. 
            Putování stezkami nad jezerem a po přilehlých horských pásmech, část vedena bojovými postaveními + pevnostmi po byvší Rakousko–Italské frontě z let 1915-18  ve vybraných úsecích, s výkladem a komentářem tehdejších událostí + volitelný 3denní horský přechod navíc. Návštěva památek v Rivě . Na přání hřeben Mte BALDO a vystoupení Českých legionářů v roce 1918.
              Nejen za válečnou minulostí, ale především za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI vyhlášené oblasti!  
SPECIALITA:  obranná linie nad Riva del Garda po snadných via-ferratách a horských chodnících (doporučeno)
BONUS NAVÍC: návštěva pevnosti Franzenfeste nebo Museo Grande Guerra v Roverettu

PODROBNOSTI na :  http://dolomiter.snadno.eu/17a-LAGO-GARDA-ISEO-a-okoli.html

 
 
15. - 24.5.  č.16a) NP VAL GRANDE + Lago MAGGIORE : lehká až vytrvalostní turistika v zapomenutých horách + trocha lenošení u známého jezera 2-3denní túry, nebo 1-2 velké 4 denní okruhy, případně velký přechod národního parku. A pozor - spí se vždy pod střechou! VHT turistika se střední zátěží (beze stanu) většinou dobrými cestami, s obtížností dle kondice a skladby účastníků. Kulturně-historické zajímavosti; na přání závěrem půldenní projížďka lodí po jezeře..
NP Val Grande je jedním z neprávem opomíjených evropských NP a přitom má všechny atributy úspěšné destinace: fascinující přírodu v rozpětí od pastevecké poloniny po regulérní Alpské pásmo; krásné (a strmé ) štíty, něco málo zajištěných cest , velmi hluboké smrkové smíšené lesy a zapomenuté salaše v odlehlých koutech, dobré stezky. Možnost ostřejší vícedenní hřebenové túry, či dlouhého přechodu údolími a průsmyky. Nadto slavné Lago Maggiore z Hemingwayova románu "Sbohem armádo" v bezprostřední blízkosti a rázovitá, kdysi rybářská městečka kolem něho.
Naprosto výjimečná krajina "Rumunského" typu s Alpským akcentem; navíc v květnu je jednou rozkvetlou zahradou. 
SPECIALITA :  návštěva velkého poutního chrámu v horách (UNESCO)
BONUS:     půldenní projížďka lodí po jezeře na přání, lenošení u vody, návštěva někt. z lázeňských městeček...
 
 
29.5. - 7.6.  12b) ISONZO: FRONTA V PODHŮŘÍ A NÍŽINĚ - oblast nejkrvavějších střetů od TOLMINU ke GORICi a TERSTU: PO STOPÁCH VELKÉ VÁLKY, BITEV NA SOČI A ČESKÝCH VOJÁKŮ V NÍ. 
Lehká turistika, 1-3denní túry: GRANDE GUERRA 1915-1917 SOČSKÁ fronta, SLOVINSKO: od vrchoviny až k Jadranu...  (Tolminské vrchy, Bajnšice, Gorice, Sabotin, Kras, Hermada, Flondarský výběžek, Duino) .
"Po stopách českých pluků z let 1915-17 na byvší Sočské frontě": se zaměřením na  Rakousko - Italskou podhorskou frontu 1.sv.války; dějiště gigantických "bitev na Soči", které si nezadaly s operacemi na západní frontě; s akcentem na účast českých sborů na tehdejších operacích... trasy jsou vedeny frontovou linií (zákopy, kaverny, postavení baterií, ubikace), dále obsahují návštěvy válečných hřbitovů, ossarií, kostelů, pevností, státních i soukromých muzeí a dalších zajímavostí spjatých s tématem. Jedná se vrchovinu a nížinu, takže snadná turistika téměř pro každého...  
SPECIALITA:  průlom na Bajnšické náhorní plošině a účast českých pluků; obrana GORICE, KRASU a HERMADY.
BONUS:          pevnosti PREDIL, HERMANN, KLUŽE  
                 Nejen za válečnou minulostí, ale i za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!  
Podrobnosti na:  http://dolomiter.snadno.eu/12b-SOCA-podHORSKA-FRONTA-1915-7.html  
 

12. - 21.6.  č. 14) NP ALPE MARITTIME, centrální masív... Putování nevšední Evropskou botanickou lokalitou NP ve stopách Alpínů a finanční stráže.    Lehká až vytrvalostní VHT turistika na střední zátěž (beze stanů) po dobrých cestách (analogie s Dolomity je zde asi nejlepším příměrem).    6-8 jednodenních výletů; 2-4denní výlety, nebo náročnější velký okruh NP po hřebenech a průsmyky na 7dní.  Velký trek okolo parku snese bez výhrad srovnání s Tour de Mont Blanc s tím, že zde potkáte asi tak dvacetinu lidí než na slavné TMB. Množství komunikací, majících původ v období cca 1880 - 1945 (vojenské zajištění hranice) umožnuje trasování po celkem dobrých cestách. V prodloužení na přání je možné navštívit okolní hory (na druhé straně za hranicí je Francouzský NP Mercantour), sousední oblast Val Stura a pevnost VINADIO.

NP PŘÍMOŘSKÉ ALPY je zcela unikátním biotopem v rozmezí od skoro středomořských podmínek v podhůří, až po vyloženě Alpskou zónu v horním patře. Pro botaniky a obdivovatele horské květeny a fauny představují od května do října naprosto unikátní lokalitu.. Zatímco Francouzská strana je světem náhorních plošin, nekonečných luk a patvin, zaoblených kopců a připomíná Slovenské či Rumunské nižší hory; Italská (východní strana), je plná skalních stěn, strží, hlubokých údolí; divoká a členitá, jako třeba právě Dolomity. 

SPECIALITA:  několik unikátních botanických lokalit, vojenské stavby a infrastruktura v pohraniční oblasti
BONUS:          pevnost VINADIO  
               Nejen za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!  
Podrobnosti na:  http://dolomiter.snadno.eu/c14-ALPE-MARITTIME---raj-botaniku.html  
 
 
26.6 - 6.7. č.8: NP GRAN PARADISO: „Velký Ráj“ kozorožců, kamene, ledu a tisíce vodopádů                                  "PO STEZKÁCH KOZOROŽCŮ, LOVCŮ a LIDU PASTEVECKÉHO..."  
                               DOPORUČENO zejména FOTOGRAFŮM A MILOVNÍKŮM PŘÍRODNÍCH KRÁS...!!! 
VYBERTE SI JAK :
Nevšedně proměnlivá a krásná krajina tisíce tváří,umožňuje 3nabídky se stoupající obtížností:
- dvoudenní výlety k vybraným cílům (lehká turistika)   č.8b)
- vícedenní (2x4) okružní túry horami po starých zapomenutých stezkách: vytrvalostní turistika č.8a)
- vícedenní tvrdá, ale velkolepá okružní túra 3 ůdolí / 6 průsmyků:   vytrvalostní / těžká VHT.  č.8c)
 
8a) 2x4 denní okruhy NP  GRAN PARADISO (European nature heritage, UNESCO) 
2 velké vícedenní okruh po starých zapomenutých stezkách , jsou místy XL náročnou turistikou ve výšce cca 2500mnm, a přestavují to nejlepší, co vám „Velký ráj“ - a po mém mínění i Evropa - může nabídnout: vysokohorská jezera, nádherná údolí, skalnaté průsmyky, opuštěné důlní středisko, úchvatné pohledy do propastí i k vrcholům kolkolem. Stáda kamzíků i osamělé staré kozorohy, jejichž ležérní pohyb ve stěnách bere dech i otrlému alpinistovi. Také velmi problematický terén, zkoušku vytrvalosti,sil; a třeba i zcela nepohodovou nepohodu deště, sněžení a ledového vichru a teplo horské chaty; prostě vše, co k horám patří.
Ale především nevídanou koláž nebe, kamene, vody, ledu, rostlinstva a obyvatel této krajiny ze sna 
  
8b)LEHKÁ TURISTIKA 1-2 denní výlety NÁRODNÍM PARKEM GRAN PARADISO 
Lehká, místy středně obtížná turistika  po většinou dobrých cestách a byvších loveckých chodnících; několik obtížnějších pasáží v balvanových polích. Turistické trasy, které každoročně využijí stovky milovníků hor ve všech věkových kategoriích. Lze připravit hvězdicovité výlety z kempů/chat nalehko, nebo z různých opěrných bodů (chaty, bivaky), pokud si tam vyneseme něco zásob (na chatách lze jídlo zakoupit, cca 25E jeden chod). Zvládnou i starší lidé, nicméně rozchození, vytrvalí turisté s dobrým tempem. Na pěšinách budeme běžně potkávat hloučky ostatních milovníků hor a s trochou štěstí snad i nějakého kozoroha - jsou totiž docela zvědaví... Odlehlá místa ponecháme těm lépe disponovaným. 
 
8c) VELKÁ VÍCEDENNÍ OKRUŽNÍ TÚRA 3 údolí / 6 průsmyků - NP GRAN PARADISO 
vícedenní okruh 3 údolí / 6 průsmyků je vytrvalostní, náročnou turistikou (vzdálenosti)
Po starých loveckých stezkách podnikneme "cestu tam a zase zpátky" přes 3 hlavní údolí Velkého Ráje - uvidíme vysokohorská jezera, nádherná údolí, skalnaté průsmyky, ledovce, vodopády, úchvatné pohledy do propastí i k vrcholům kolkolem (Matterhorn, MontBlanc...); velmi proměnlivou krajinu. Spí se vždy pod střechou a jde po víceméně dobrých cestách; výškové převýšení opakujících se výstupů a sestupů je značné (cca 1000m) a tak činí z okruhu na "střednětěžko-beze stanu, ledovce, ferrat a lezení  tvrdší vytrvalostní podnik.  
                                                        VE VŠECH PŘÍPADECH :  Spí se pod střechou!

SPECIALITA:  výcviková střediska ALPINI a pohraniční vojenské zajištění oblasti; letní pastviny Kozorohů, geologický čardáš

BONUS:     návštěva AOSTY,  zámek AYMAVILLE
                       Nejen za přírodními krásami, ale i loveckou a vojenskou minulostí oblasti!  

                          

10. - 19.7. 18)VAL MÁSINNO - VELKÁ VÍCEDENNÍ OKRUŽNÍ TÚRA pod Piz BADILE - Mte DISGRAZIA + LAGO COMO  delší okruh (4-6dní) horami a vrcholovými partiemi oblasti z Italské strany
Místy tvrdá, náročná VHT turistika BERGEL, Itálie: velká okružní cesta kolem masívu včetně přechodů 4 průsmyků a většiny zajištěných cest (kat. B) při cestě + několik jednodenních výletů ze základny dle přání. 
Trasa vede okolo obou masívů a zahrnuje formou odbočky (nalehko) některá sedla + výstupy na vrcholy.
Nutná výbava - mačky, trek.hole, pp.cepín; ferrata set.    A pozor - spí se vždy pod střechou!
SPECIALITA:  1-3 dny pod Mte Disgrazia, NP ValMásinno
BONUS:          jeden den u Lago Como
                   Hodnotný sportovní výkon na cestě za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!  

 

24.7. - 2.8.    4a):  TOP FERRATOVÉ RODEO pro ZKUŠENÉ :
 Zvláště těžké (D-E) zajištěné cesty oblastí CIVETTA, MOIAZZA+okruh MtePELMÖ
VČETNĚ:  2x delší okruh (3-4dny) horami a vrcholovými partiemi uvedených skupin
Tvrdá, plnokrevná VHT turistika: CIVETTA-MOIAZZA-PELMÖ, DOLOMITY, Itálie: velká okružní cesta kolem dvojmasívu Civetta-Moiazza včetně většiny ferrat při cestě + okruh kolem Mte Pelmo s výstupem na vrchol.
Nutné zkušenosti: jak VHT, tak ferratové (min.obtížnost D!) 
Nutná výbava - turist.mačky, trek.hole, ferrata set, helma.        A pozor - spí se vždy pod střechou!
"Těžké ferraty v méně navštěvované, odlehlejší oblasti Dolomit": trasy vedou okolo obou masívů a zahrnují formou odbočky (nalehko) většinu tamějších D,E ferrat + výstupy na vrcholy.    
SPECIALITA:  Výstup na Mte Pelmö
BONUS:          jeden den v některém masívu okolo, či ferrata navíc dle výběru.
                   Hodnotný sportovní výkon na cestě za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!  
Podrobnosti na:  http://dolomiter.snadno.eu/4a-CIVETTAMOIAZZAMtPELMO.html  
    BEZ ADEKVÁTNÍCH ZKUŠENOSTÍ A POJIŠTĚNÍ (HOROLEZECTVÍ) NELZE REALIZOVAT PROGRAM !!!
  
  
7. - 16.8.                     REZERVOVÁNO
 
 
21. - 30.8.                   REZERVOVÁNO
 
 

4. - 13.9.   12a) JULSKÉ ALPY / ISONZO: HORSKÁ FRONTA BOVEC-TOLMIN 5/1915-x/1917 + ofenziva/průlom u KOBARIDU (CAPORETTO) 24-26/X/1917

                  PO STOPÁCH VELKÉ VÁLKY, BITEV NA SOČI A ČESKÝCH VOJÁKŮ V NÍ. 

Vytrvalostní turistika, 1-3denní túry: GRANDE GUERRA 1915-1917 SOČSKÁ fronta, SLOVINSKO: od Rombonu a Bovce do Tolminu (Krnské pohoří)  "Po stopách českých jednotek na byvší Sočské frontě":

 Vojenskými chodníky, cestami, zákopy, pozorovatelnami, stanovišti baterií, ubikací, velení a trénu - po stopách pozapomenuté fronty 1.války, v níž sehráli nemalou roli nejen čeští vojáci, ale i české zbraně z Plzně.  Průlom u Kobaridu a Bovce (plynový útok); dobytí Krnského hřebene, obrana Mrzli vrh a Tolminského předmostí; dělostřelci a Jos.Váchal na Javorščeku.

Kromě exteriérů zahrnuje návštěvu voj. muzeí, sbírek, hřbitovů, ossárií a kostelů.

S akcentem na účast českých sborů na tehdejších operacích... trasy jsou vedeny frontovou linií (zákopy, kaverny, postavení baterií, ubikace), dále obsahují návštěvy válečných hřbitovů, ossarií, kostelů, pevností, státních i soukromých muzeí a dalších zajímavostí spjatých s tématem. Jedná se vrchovinu a hory, takže vytrvalostní turistika na "střednětěžko"...  
SPECIALITA: -  průlom+ofenzíva u KOBARIDU (CAPORETTO) 24.X1917+účast čes.jednotek;
                      - obrana Bovecké uzávěry, Mrzli vrh
                      - Čeští vojáci a osobnosti na horní Sočské frontě (Váchal, Šrámek a další)
BONUS:          pevnosti PREDIL, HERMANN, KLUŽE  
                      Nejen za válečnou minulostí, ale i za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI  oblasti!  
 
 
18. - 28.9.   5c)  STRAFEXPEDITION  květen 1916 - PO STOPÁCH RAKOUSKÉHO PRŮLOMU z 5/1916, KTERÝ MÁLEM UKONČIL VÁLKU NA ITÁLII O DVA ROKY DŘÍVE:  Lehká turistika, 1-3denní túry: GRANDE GUERRA 1915-1917 Tyrolská fronta, oblast ROVERETTO-SETTE COMMUNI:  Putování pevnostmi a liniemi byvší Rakousko–Italské horské fronty z let 1915-17 v Jižních Tyrolích v úseku planiny LAVARONE-MtePASSUBIO+planiny ASSIAGO  s výkladem tehdejších událostí. volitelný 3denní horský přechod v rámci tématu. 
VHT turistika NALEHKO, či se střední zátěží (beze stanu) vybranými trasami k vybraným cílům. Dobrými cestami; trasy jsou vedeny často frontovou linií (zákopy, kaverny, postavení baterií, ubikace), dále obsahují návštěvy válečných hřbitovů, ossarií, kostelů, pevností, státních i soukromých muzeí a dalších zajímavostí spjatých s tématem. Jedná se vrchovinu a nížinu, takže turistika téměř pro každého..  
SPECIALITA :  den extra na Mte PASSUBIO, STRADA 52 GALLEREII;
BONUS: návštěva přilehlé oblasti Gruppo CÁREGA  
Nejen za válečnou minulostí, ale též za PŘÍRODNÍMI KRÁSAMI vyhlášené oblasti Piccollo Dolomiti.
 
 
 2. - 11.X. 
 
  
 

   NAVŠTIVTE DCEŘINNÉ STRÁNKY S NABÍDKOU AKCÍ KE 100.VÝROČÍ VELKÉ VÁLKY  

                                            www.grandeguerra.cz  
     

LETOŠNÍ SPECIALITOU (+ následující 2roky ) budou tématické výpravy k 100. výročí 1.sv.války, tzv. GRANDE GUERRA (VELKÁ VÁLKA) po horských frontách Rakousko-Italského konfliktu, např:

"STRAFEXPEDITION" - ITÁLIE, Trentino, Altopiano ASSIAGO : tématický výlet za historií :
po stopách "Trestné výpravy" - rakouského průlomu v květnu 1916 v oblasti Sette Communi. 
- Trekking  v oblasti bojových operací (cca 4dny); doporučená prodloužená varianta 2 x 4dny
- návštěva většího množství rakouských a italských pevností v oblasti (půl - jednodenní výlety)
- návštěva několika muzejí Grande Guerra v oblasti
                           to vše v atraktivní krajině spodního patra jižních Dolomit. 
 
 
"VELKÁ BOJIŠTĚ JIŽNÍ FRONTY"- ITÁLIE, Trentino, Grappa : tématický výlet za historií:
"Tam, kde šlo o všechno" -  místa urputného Italského náporu i odporu aneb "Tam & zpět za cenu
   utrpení a desítky tisíc zbytečných obětí" 
- Trekking  v oblasti bojových operací (cca 2-3dny); doporučená prodloužená varianta 3 x 3-4dny
- návštěva několika pevností (půl - jednodenní výlety)
- návštěva bojišť Monte Grappa, Monte Pasubio, Monte Ortigara, Roveretto
- návštěva několika muzejí Grande Guerra v oblasti

 

"FRONTA NAD JEZEREM"- ITÁLIE, Trentino, Lago di Garda : tématický výlet za historií:
- historické pozadí vzniku tehdejší státní hranice na severu jezera
- Trekking  v oblasti bojových operací (cca 2-3dny); doporučená prodloužená varianta 3 x 2-4dny
- návštěva několika pevností velké války (půl - jednodenní výlety)
- návštěva bojových linií obou válčících stran a pp. přechod po linii. 
- vystoupení Čs.Legionářů v masívu Mte.Baldo
- návštěva několika muzejí Grande Guerra v oblasti
- pro zájemce několik lehkých/obtížnějších ferrat v rámci tématu
- trocha lenošení u jezera

 

"VÝBUŠNÁ VÁLKA v HORÁCH"  - ITÁLIE, Cortina, DOLOMITY : tématický výlet za historií :
po stopách bojových operací  a minových útoků v Dolomitech, oblast Cortina. 
návštěva několika muzejí Grande Guerra v přírodě (půl - jednodenní výlety)
-  návštěva bojišť Col di Lana, Passo Falzarego, Lagazuoi, Toffana  (jednodenní výlety)
- Trekking  v oblasti bojových operací Fanes (cca 3dny); Cristallo (1den), prodloužená varianta 2 x 3dny
- Speciální téma: minová válka v horách, bojové operace ve vysokohorském prostředí
to vše v uhrančivé krajině centrálních Dolomit. 
 
 
"VYSOKOHORSKÁ VÁLKA VE DVOU - TŘÍTISÍCOVÉ VÝŠCE"- ITÁLIE, Sexten, DOLOMITY:
po stopách bojových operací  v Dolomitech, oblast SEXTEN. 
návštěva několika muzejí Grande Guerra v přírodě (jednodenní výlety)
-  návštěva bojišť Tre Cime, Mte Piana, Rottwandspitze   (jednodenní výlety)
- Trekking  v oblasti bojových operací Mte Poppera (cca 3dny); prodloužená varianta 2 x 3dny
- Speciální téma: bojové operace ve vysokohorském prostředí + legendární postavy bojů v oblasti
to vše v uhrančivé krajině centrálních Dolomit. 

 

"ZAMRZLÁ FRONTA ISONZO"- SLOVINSKO, Soča, JULSKÉ ALPY : tématický výlet za historií :
po stopách horské frontové linie + bojových operací  v Julských Alpách, Krnské pohoří, oblast ISONZO. 
návštěva několika muzejí Grande Guerra (půl-jednodenní výlety)
návštěva několika pevností, kostelů, památníků, hřbitovů a dalších památek
-  návštěva bojišť v okolí Caporetta (průlom u Kobaridu 24-28.10.1917),  (jednodenní výlety)
- Trekking  v oblasti bojových operací Bovec-Tolmin (cca 3dny); prodloužená varianta 2 x 3dny
- Speciální téma: účast českých sborů, malých jednotek i slavných jedinců (např.Váchal, Šrámek..)
to vše v podmanivé krajině Julských Alp a podhůří. 
 
 
"FRONTA NA KRASU A V PŘÍMOŘÍ, ISONZO"- SLOVINSKO, Soča : tématický výlet za historií :
po stopách frontové linie + bojových operací  NA KRASU a PŘÍMOŘÍ, oblast ISONZO. 
návštěva několika muzejí Grande Guerra (půl-jednodenní výlety)
návštěva několika pevností, kostelů, památníků, hřbitovů a dalších památek
-  návštěva bojišť v okolí GORICE,  (jednodenní výlety)
- Trekking  v oblasti bojových operací Gorice - Tolmin (cca 3dny); prodloužená varianta 2 x 3dny
- Speciální téma: účast českých sborů, malých jednotek i slavných jedinců, zejména v r.1917
 

"POSLEDNÍ BITVY NA SOČI"- SLOVINSKO, Soča, JULSKÉ ALPY : témat.výlet za historií:
po stopách posledních bitev na Soči léto-podzim 1917, oblast ISONZO.
- návštěva několika muzejí Grande Guerra (půl-jednodenní výlety)
- 11. bitva (průlom na Bajnšicích) a 12.bitva (průlom u Kobaridu) na Soči - pozadí a průběh
- návštěva několika pevností, kostelů, památníků, hřbitovů, ossarií a dalších památek
     KROK ZA KROKEM MÍSTY BOJOVÝCH OPERACÍ 11. a 12. bitvy:
- návštěva bojišť v okolí CAPORETTA (průlom u Kobaridu 24-28.10.1917), (1-2 denní výlety)
- Trekking v oblasti Tolmin-Gorice: náhorní plošina BAJNŠICE (cca 2-3dny);
- Speciální téma: účast českých sborů, malých jednotek v oblastech Mrzli Vrh-Tomin a Bajnšice
                           to vše v podmanivé krajině podhůří Julských Alp
 
 
"FRONTA KDE SE NEBOJOVALO"- ITÁLIE, Velká jezera : tématický výlet za historií :
po stopách připravované obranné linie v okolí Lago Maggiore, oblast VELKÁ JEZERA. 
-  proč se Italové obávali Německé invaze ze Švýcarska ?
návštěva několika muzejí Grande Guerra v přírodě Grande Guerra (půl-jednodenní výlety)
návštěva několika pevností a technických památek (pozice, komunikace, ubikace).
- Trekking  v oblasti hlavní Cadornovy defenzívní linie (cca 3dny); prodloužená varianta 2 x 3dny
a navíc dle času a chuti: 
- pro milovníky přírody Trekking  v NP Val Grande 
- Lago Maggiore - trocha lenošení, výlet lodí...
 
 
"VÝCVIKOVÉ TÁBORY ALPINI a FRANC.HRANICE"- ITÁLIE, Piemont : tématický výlet za historií :
po stopách výcvikových středisek sborů ALPINI v horách, oblast CUNEO. 
-  proč se Italové obávali Francouzů a jak to bylo s budováním hraničních obranných pásem?
-  hlubší historický kontext : Napoleonovy vpády, okupace sev. Itálie, národně-osvobozenecký boj proti
   Rakousko-Uhersku, Piemontské vzpoury, Radeckého vítezná tažení, Garibaldi, osvobození Itálie,    
    královská rodina Vittorio Emanuelle a pozadí vstupu Itálie do Trojspolku a později i Velké Války
návštěva několika pevností a technických památek spjatých s po/napoleonskou érou
- návštěva byvších výcvikových kasáren pluků ALPINI
- Trekking po hlavní defenzívní linii (cca 3dny); prodloužená varianta 2 x 3dny; +navíc dle času/chuti: 
- pro milovníky přírody trekking  v NP ALPE MARITIMME
 
 
                                    Jiné potenciální termíny a cíle v rámci tématu po dohodě.
                                       další informace žádejtena :  dolomiter@volny.cz

 
Květnové - Zářijové  termíny+jejich cíle závisí od počasí - někdy je v horách babí léto, jindy už sníh.
                                                           Jistější je Středomoří...
Další podzimní termíny(říjen)/cíle po dohodě - v zásadě od poloviny září doporučuji jih a Středomoří...
 
 
TOPlist